,,Mądry wybór” – warsztaty profilaktyczno-muzyczne

18 marca w Szkole Podstawowej w Łapszance odbyły się niecodzienne warsztaty profilaktyczno-muzyczne pt. ,,Mądry wybór” dla uczniów kl. IV-VIII naszej szkoły oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej z Łapsz Wyżnych. Zajęcia te poprowadził wybitny artysta Wiesław „Blacha” Błażkiewicz, człowiek, który wierzy w cud życia i wiary.

Pan Wiesław swoją muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą „Gzyms” wygrywając festiwal muzyków rockowych „Rockosz” w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrywa Przegląd Młodych Talentów – „Zima z Rockiem” na Śląsku, w tymże roku bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych „Jarocin”. Kolejne festiwale to: KartRock- Jelenia Góra, Rockowisko- Łódź, Open Rock- Kraków, Fama- Świnoujście itp. W 2001 roku nominowany do tytułu „Człowiek Roku” Gazety Krakowskiej. Skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Jest on osobą, której leży na sercu walka o to pokolenie, by wyzwolić go z jarzma nałogów. Jest człowiekiem, który uczy szacunku do samego siebie, do rodziców, do nauczycieli i do kolegów. Pan Błażkiewicz walczy o moralność młodego pokolenia, bo dzisiejsze dzieciaki narażone są na wiele zagrożeń, a nie mają mechanizmów obronnych.

Program zajęć posiadał kilka tematów: przemoc i agresja wśród młodzieży, cyberprzemoc, uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Nawiązując do własnych zmagań z nałogami i walki z chorobą oraz do historii znanych ludzi ze świata muzyki, Pan Wiesław  przestrzegał przed wszelakimi uzależnieniami, w tym od smartfonów i komputerów. Namawiał do znalezienia hobby, dzięki któremu nie będą mieli potrzeby spędzenia dużej ilości czasu w świecie wirtualnym. Spotkanie było pozytywnie spędzonym czasem, zmuszającym do myślenia i pozostawienia niezatartego śladu w umysłach i sercach młodych ludzi.

Największą atrakcją warsztatów okazał się prywatny koncert gry na perkusji, jak również uczniowie mieli możliwość do samodzielnego zagrania na tym fantastycznym instrumencie.

Mamy nadzieję, że po jakże cennym spotkaniu młodzi ludzie wyciągną jak najwięcej pozytywnych wzorców i wartości, które zaowocują już niebawem w ich młodzieńczym życiu.