Dzień Książki

Historia pisma, książki i Biblii
Dnia 23 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Spotkanie, poprowadzone przez p. Annę Bylinę-Stanek, stanowiło ważny punkt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który realizowany jest w naszej szkole.
Tego dnia poznaliśmy historię pisma oraz historię książki od zarania ich dziejów. Dowiedzieliśmy się wiele o Biblii Tysiąclecia, poznaliśmy różne ciekawostki na jej temat. Mieliśmy okazję obejrzeć stare książki, które czytali nasi rodzice i dziadkowie. Pani bibliotekarka pokazała nam też książkę mającą niemal sto lat oraz Biblię Jubileuszową wzorowaną na Biblii Gutenberga drukowanej w XV w. Potem kilku uczniów klas V-VIII odczytało wybrane fragmenty przypowieści ewangelicznych, które zostały zinterpretowane przy współudziale wszystkich obecnych – przedszkolaków, uczniów i nauczycieli. Na zakończenie posłuchaliśmy jeszcze o prawach autorskich.
Pozyskanymi podczas spotkania wiadomościami mogliśmy się wykazać w mini-quizie, zdobywając słodkie nagrody.
Przed nami jeszcze rozwiązanie konkursu czytelniczo-plastycznego zorganizowanego z okazji Dnia Książki oraz czytania Pisma Świętego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Już nie możemy się doczekać na ogłoszenie wyników!