DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Realizując edukacyjny „Program dla szkół”, którego celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie, w dniu 19 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień zdrowego odżywiania.
W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Zdrowy Spisz gościliśmy w naszej szkole panią Patrycję Kwiecień – Prezesa Zarządu, oraz pana Daniela Mielnika, który jest dietetykiem klinicznym na Oddziale Klinicznym Hematologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
Przeżyliśmy niesamowity dzień pełen wrażeń. Pan Daniel opowiadał, jak ważne jest, by zawartość naszego talerza była jak najbardziej kolorowa.
Uczniowie klas II oraz III zainscenizowali przedstawienie pod tytułem „Witaminka”. Wreszcie zabraliśmy się do wyczekiwanego kulinarnego eksperymentowania pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Łapszance. Były kolorowe sałatki, koktajle, pasty oraz owocowe szaszłyki. Uczniowie podczas degustacji jednogłośnie stwierdzili, że owoce i warzywa są nie tylko zdrowe ale również smaczne.