Świąteczna akcja charytatywna

Dzieci przygotowują kartki świąteczne

Przygotowania do „Świątecznej akcji charytatywnej dla chorych dzieci naszej gminy” trwają….Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole przygotowuje przepiękne bożonarodzeniowe kartki świąteczne, które będą późnej rozprowadzane wśród mieszkańców naszej gminy a dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom chorym, mieszkającym wśród nas. Pomagajmy…bo dobro powraca że zdwojoną siłą😇

Podsumowanie akcji:

Uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze „Świątecznej Akcji Charytatywnej dla Chorych Dzieci Naszej Gminy” kwestowali w niedzielę 28 listopada przy kościele po mszach świętych. Do przygotowanych puszek zbierano datki finansowe, a ofiarodawcy otrzymywali świąteczne kartki przygotowane przez dzieci i młodzież na świetlicach i w szkołach naszej gminy. Zebrano kwotę 800 zł. Pieniądze razem z pozostałymi datkami z innych parafii gdzie już odbyły się kwesty zostały przekazane Stowarzyszeniu dzieci i Młodzież Spisza, które jest organizatorem akcji, a które to stowarzyszenie zebrane ofiary podczas tegorocznej zbiórki przekazuje rodzinom chorych dzieci z terenu naszej gminy z przeznaczeniem na ich rehabilitację i leczenie.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, poświęcony czas i pomoc w organizacji akcji, a przede wszystkim za wielkość serc.