Książkowe fascynacje

Książkowa fascynacja w naszej szkole!!!
(To nie fikcja, to FAKT!)

Naszą szkolną społeczność w ostatnim czasie dotknęła… zaraźliwa fascynacja książkami. Wielu uczniów chętnie i często zagląda do szkolnej biblioteki, żeby pożyczyć nową, kolejną już (!) książkę do przeczytania. Mało tego. Z przyjemnością dzielą się swoimi refleksjami na temat tego, co właśnie czytają czy już przeczytali. Wymieniają się książkami, które wzajemnie sobie polecają. A wszystko dlatego, że każdy może na półkach znaleźć coś dla siebie. Ostatnimi czasy zajęło tam miejsce bowiem mnóstwo nowości wydawniczych. Stało się to za sprawą przystąpienia naszej Szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego głównym celem jest poprawa stanu czytelnictwa w naszym kraju. I właśnie w naszej szkole projekt ten został zwieńczony prawdziwie czytelniczym sukcesem. Takiego zafascynowania książką nie było tu już od dawna!
W ramach podzielenia się polekturowymi wrażeniami uczniowie naszej Szkoły wykonali prace plastyczne, polecające przeczytaną przez nich książkę. Stworzone przez łapszańskie dzieci oryginalne reklamy wypożyczonych przez nich woluminów zostały zaprezentowane na małej szkolnej wystawie, która dostarcza młodym czytelnikom i ich rodzicom dodatkowych wrażeń.
Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Anna Bylina-Stanek