SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁAPSZANCE

GMINA

ŁAPSZE NIŻNE

GMINA

ŁAPSZE NIŻNE

GAZETKA

SZKOLNA

Szkoła Podstawowa w Łapszance Łapszanka 32

34-442 Łapsze Niżne

woj. małopolskie

 

tel.: 18 26 59 950

e-mail: lapszankasp@interia.pl

Zapewne i w tym roku szkolnym czekają na nas nowe, NIESAMOWITE EMOCJE SPORTOWE!!! Życzymy drużynom SP w Łapszance kolejnych zwycięstw.

SZKOŁA PODSTAWOWA

W ŁAPSZANCE

NASZ

SPORTOWIEC ROKU

2016/2017

 

KACPER JANECZEK

A jak będzie

w tym roku szkolnym?

Na pewno  czekają już

na naszą drużynę kolejne zwycięstwa!

Tuż po 6 grudnia, którego wspominamy Św. Mikołaja, nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w Turnieju Mikołajkowym organizowanym we Frydmanie pod hasłem Baw się razem z nami.

W tym roku do zmagań sportowych przystąpiło siedem drużyn. Zawodnicy zaprezentowali  dużą sprawność fizyczną, świetną koordynację ruchową, doskonałą kondycję i umiejętność współpracy w zespole. Mali sportowcy musieli wykazać się między innymi umiejętnością kozłowania piłki, skakania na skakance, celnością strzelania na bramkę,  prowadzenia piłki nogą; musieli też oddać skok w dal z miejsca, pokonać sztafetę z woreczkami, rozwiązać hasło i  wykonać wiele innych zadań. Pomimo, iż nie udało nam się osiągnąć wyników, które pozwoliłyby nam stanąć na podium, wszyscy świetnie się bawiliśmy. 

Na zakończenie turniejowych potyczek czekała nas bardzo miła niespodzianka. Przybył bowiem Św. Mikołaj, który obdarował wszystkich słodkim drobiazgiem.

Na turniej chłopcy pojechali na godzinę 9:00. Po zbiórce zagrali pierwszy mecz z Niedzicą – osiągnęli remis 0:0. Później, kiedy zagrali drużyną z Łapsz Wyżnych, wlali nadzieję w serca swoich kibiców. Tym razem bowiem wynik był wysoki, aż 5:0! Bramki strzelili: Kacper Janeczek (3), Mariusz Sołtys i Adrian Cipta.

Potem, niestety, ostudzili zapał widzów na trybunach. Następny mecz z Łapszami Niżnymi był trudny i zacięty, gdyż obie drużyny okazały się mocne – w efekcie zremisowali 0:0. Podczas kolejnego meczu nasi zawodnicy wygrali z Trybszem 4:0. Gole zdobyli: Kacper Janeczek (1), Mariusz Sołtys (2) i Adrian Cipta (1).

Niestety, ostatnią potyczkę Łapszanka przegrała z Frydmanem 3:1. Honorową bramkę strzelił Kacper Janeczek. Ostatecznie nasi zawodnicy zdobyli ulokowali się na trzecim miejscu.

Dnia 7 października 2017 r. w Niedzicy rozegrano mecze w ramach zawodów w piłkę nożną halową dla chłopców klas 5. i 6. Tamtego dnia nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce…

Mecze zostały rozegrane przez nasze drużyny raczej słabo. Zadecydował o tym głównie stres debiutantów na boisku oraz brak  zgrania między zawodnikami zespołu. Ostatecznie obie drużyny zajęły jedynie czwarte miejsce we własnych kategoriach.

Zawody w siatkówkę dziewczyn i chłopców odbyły się w Łapszach Niżnych 4 stycznia 2017 r. Wzięły w niej udział uczniowie klas IV-VI.

SIATKÓWKA

Radość uczniów i naszego wuefisty, p. Radomira Szczesnego, była wprost nie do opisania. Przez pierwszych kilka dni po oddaniu boiska padał deszcz, więc - niestety - jego wypróbowanie musiało poczekać. Kiedy jednak na niebie nad Łapszanką pokazało się słoneczko, przeżyliśmy wspólnie sportowe szaleństwo. Zabawom i grom nie było końca. Teraz nasi sportowcy będą mogli bezpiecznie i do woli ćwiczyć. I na pewno będą zwyciężać na wielu turniejach sportowych. A przecież nie od dziś wiadomo, że drużyna piłkarska Szkoły Podstawowej w Łapszance jest cool i co jakiś czas wraca ze złotym pucharem z gminnych i rejonowych zawodów sportowych.

Mamy nadzieję, że nowe boisko będzie nam dobrze służyć przez całe lata!

Wreszcie mamy wymarzone od lat boisko sportowe z prawdziwego zdarzenia!!! Pod koniec maja br. ukończono jego remont.

JAKUB PIETRASZEK

(na zdj. - pośrodku)

Szymon Trzop

(na zdj. - po lewej)

Piotr Sołtys

(na zdj. - po prawej)

Dnia 26 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej szkole kolejna już mini olimpiada zimowa. Około godz. 10:30 udaliśmy się na pobliską górkę, by uczestniczyć w zawodach sportowych organizowanych na śniegu. W sumie pogoda nam dopisała, choć był niewielki mróz, docierało na ziemię nieco promieni ogrzewającego nas słońca. Każdy, kto tylko miał narty, sanki bądź też inny „środek transportu” ślizgający się po śniegu, mógł bawić się do woli!

Tym sposobem wielu uczniów wracało do domu z dyplomami. A to z pewnością zachęci ich do aktywnego spędzenia ferii zimowych na świeżym powietrzu.

Był to bodajże najlepszy dzień w tym roku szkolnym. Wszyscy doskonale się bawili - i uczniowie, i nauczyciele. Miejmy nadzieję, że za rok zimowa aura też nam dopisze i powtórzymy nasze białe szaleństwo.

Znalezione obrazy dla zapytania santa claus png

Tomasz Sołtys

 

Paweł Szczesny

 

Jakub Pietraszek

I miejsce:

 

II miejsce:

Aleksandra Krzysztofiak

 

Bartosz Trzop

I miejsce:

 

II miejsce:

 

III miejsce:

I miejsce:

 

II miejsce:

 

III miejsce:

Z okazji obchodzonego Dnia Sportów Zimowych nasz ulubiony szkolny trener (tj. pan Radomir Szczesny, ten „od w-fu”) zorganizował dla uczniów konkursy i zabawy na śniegu.

Tradycyjnie odbyły się m.in. Mistrzostwa Szkolne w slalomie narciarskim. Poza tym uczestniczyliśmy w zjeździe szybkościowym na sankach oraz torze przeszkód (była to konkurencja głównie dla młodszych uczestników).

Kilku chętnych uczniów wzięło udział w zabawnej konkurencji Zjazd na „byle czym”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie wcześniej z „byle czego” bezpiecznego pojazdu, zjeżdżającego po śniegu. Potem jeszcze trzeba było zaprezentować swój wynalazek przed jury i zjechać nim przygotowaną trasą. Po prostu: wrażeń moc!!!

KONTAKT