SZKOŁA PODSTAWOWA W ŁAPSZANCE

GMINA

ŁAPSZE NIŻNE

GMINA

ŁAPSZE NIŻNE

GAZETKA

SZKOLNA

Szkoła Podstawowa w Łapszance Łapszanka 32

34-442 Łapsze Niżne

woj. małopolskie

 

tel.: 18 26 59 950

e-mail: lapszankasp@interia.pl

     Na łamach naszego szkolnego pisemka

on-line prezentujemy prace plastyczno-techniczne naszych uczniów - SP w Łapszance.

  Prezentowane prace zostały wykonane

pod kierunkiem

p. Barbary Trzop oraz

p. Katarzyny

Kuruc-Chmiel.

Podobny obraz

Wystawki prac uczniowskich, wykonywanych w ramach zajęć plastycznych, można oglądać na szkolnym korytarzu. Są one na bieżąco zmieniane stosownie do okoliczności.

Pole tekstowe: Nasi młodzi artyści
Pole tekstowe: Nasi młodzi artyści

W ruch poszły styropianowe krążki, kule, tasiemki, jabłuszka, brokat itp. Dzieci poznały metodę zdobienia bombek choinkowych, jaką jest dequpage. Nauczyły się także robić wianki bożonarodzeniowe. A ile przy tym było radości…! Cóż, wszyscy wiemy, że nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie wykonana ozdoba świąteczna.

W efekcie starannej i cierpliwej pracy łapszańskich dzieci powstały prawdziwe cudeńka, które zapewne będą cieszyły ich oczy także w przyszłości. Zapewne wielu spośród

Tuż przed Bożym Narodzeniem odbyły się warsztaty artystyczne, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów naszej szkoły - zarówno tych małych, jak i dużych.  Organizatorem tych zajęć była pani Barbara Trzop, która również je przeprowadziła.

uczestników przeprowadzonych w szkole warsztatów weźmie sprawę w swoje ręce i – wykorzystując pozyskaną podczas zajęć artystycznych wiedzę oraz praktyczne ćwiczenia – będzie rozwijało swoją wyobraźnię i zdolności, by tworzyć oryginalne dekoracje, stanowiące wspaniałą ozdobę ich własnych domów.

KONTAKT

Od początku cieszył się wielkim powodzeniem. Prześliczne, wykonane własnoręcznie przez niesamowicie uzdolnione nasze panie – p. Barbarę Trzop i p. Katarzynę Bańkosz – świąteczne ozdoby rozchodziły się niczym ciepłe bułeczki.

Serdecznie dziękujemy uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom za zakup ręcznie wykonanych dekoracji wielkanocnych. Dochody z kiermaszu przeznaczone zostaną na potrzeby szkolne uczniów.

Już na kilka tygodni przed świętami Wielkiej Nocy ruszył w naszej szkole pierwszy kiermasz wielkanocny.

W ramach zajęć z muzyki uczniowie klas IV i V mieli przygotować albumy, przedstawiające życie i twórczość Fryderyka Chopina - naszego wybitnego kompozytora. Pośród wykonanych przez dzieci prac znalazły się takie, które powstały z wielkim zaangażowaniem, przy wielkim nakładzie pracy i odznaczyły się prawdziwie pomysłowym, wzbudzającym podziw wykonaniem.

Ciekawość uczniów sięgała zenitu, ponieważ bardzo intrygowało ich, do czego ta pianka mogłaby się przydać na plastyce. A może pani zwariowała i chciała z dziećmi już rozpocząć naukę golenia?! Na szczęście – nie, obawy nie znalazły pokrycia. Pianka bowiem została wymieszana z klejem i tak powstała tajemnicza masa, która została wykorzystana do… malowania pingwinków i bałwanków wprost z lodowej krainy! Ale było przy tym radości i świetnej zabawy. Śmiech roznosił się po całej szkole. Cóż, któż nie chciałby zanurzyć rąk w tej pachnącej, lekkiej i puszystej piance… Ach!

Na zajęciach z edukacji plastycznej uczniowie klas I-III wykonują niecodzienne prace z codziennych artykułów. Tym razem mieli przynieść… piankę do golenia!

Uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat uczą się samodzielności. Nieobce są dla nich tajniki gotowania, smażenia, pieczenia. Podczas zajęć, odbywających się w naszej szkole, mają okazję przygotować prawdziwe pyszności.

Hitem ostatniego miesiąca okazała się pizza domowa, którą nauczyli się przygotowywać wszyscy uczniowie naszej szkoły, począwszy od klasy I aż po siódmoklasistów. Jej aromatyczny zapach, który rozprzestrzeniał się po szkolnym korytarzu, wabił smakoszy…! A chętnych do jedzenia nie brakowało! Kto wie, może kiedyś otworzymy szkolną pizzerię?